Bitkiler ve yağlar ile vücudun parazit önleyici temizliği

parazitlere karşı şifalı bitki

Antiparaziter rejimden sonra en belirgin etki cilt durumunun iyileşmesidir, döküntü ve kaşıntı kaybolur, cilt egzama, nörodermatitten arındırılır. Ve elbette, güç önemli ölçüde artar, enerji, verimlilik ve ruh hali artar.

Ve şimdi, sonbaharda, yaz sonundan sonra, ancak kış başlangıcından önce parazit önleyici temizlik yapma zamanı. Parazitozu açıkça gösteren bir belirti yoksa yılda bir kez Eylül-Ekim aylarında temizlik yapılır.

Parazit varlığını düşündüren hastalıklar varsa yılda 2-3 kez kurs yapılır.

Antiparaziter temizlik ihtiyacını gösterebilecek ana belirtiler:

 • alerji, kaşıntı, her şeyde kızarıklık ya da ne olduğu hiç belli değil;
 • dermatit, egzama, sedef hastalığı;
 • şişkinlik, gastrointestinal sistemin bozulması, ardından ishal, ardından kabızlık, bağırsak krampları, mide bulantısı;
 • uzun süreli kalıcı öksürük, bronşiyal astım;
 • tatlılar, nişastalı yiyecekler için özlem;
 • fazla kilolu veya zayıf olmak;
 • anemi (düşük ferritin ve B12);
 • sürekli kaygı, sinirlilik, uyku bozukluğu;
 • kan testlerinde - artan eozinofiller, eozinofilik katyonik protein, ESR, bilirubin, hepatik transaminazlar. Dışkı analizi her zaman gösterge niteliğinde değildir;
 • karaciğerin ultrason ile büyütülmesi.

Ne yazık ki, parazitlerin varlığını teşhis etmek oldukça zordur. Prensip olarak, mantıklı olmayabilir. Vücudumuzda çok sayıda mikroorganizma yaşıyor, bunlar mutlaka helmintler değil, protozoa olabilir, ancak aynı ada sahipler - parazitler. Şu an için kendilerini hiçbir şekilde göstermeyebilirler, ancak belirli koşullar altında çeşitli hastalıklar gelişmeye başlar ve listelenen semptomlar ortaya çıkar.

Bu nedenle vücudumuz için yapabileceğimiz en iyi şey önlem almaktır.

9 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar için parazit önleyici program

Karmaşık şemanın temeli olarak parazit önleyici otlar, yeşil ceviz suyu, yağ, bitki mumları koleksiyonunu alıyoruz. Ek temizlik maddesi olarak beyaz kil ve çam özü kullanıyoruz.

Fitopreparasyonların ana eylemi, vücudun (bağırsaklar, karaciğer, kan) karmaşık bir temizliği, helmintlere ve larvalarına, mantarlarına ve patojenlerine karşı mücadeledir.

Komplekste yer alan bileşenlerin özellikleri

"Antiparaziter" otlar topluluğu

Helmintiyazis, bakteriyel ve fungal enfeksiyonlar için karmaşık programlarda kullanılır. Bağırsaklarda, karaciğerde ve diğer organlarda solucanlar ve larvalarıyla savaşır. Kompozisyon, yetişkinler ve en az 7 yaşındaki çocuklar için tasarlanmış zehirli otlar içerir.

KOMPOZİSYON:solucan otu, papatya, ökse otu yaprağı, nane, okaliptüs, acı pelin otu, kekik, agape, kantaron, knotweed, kırlangıçotu, yabani biberiye, karahindiba, Hint kamışı kökleri, elecampane, kediotu, cehri kabuğu.

Ana bileşenlerin özellikleri:

Tansy çiçekleri.Alkaloidler, acılık, uçucu yağ, tanenlerin kimyasal bileşimindeki içerik nedeniyle aktif bir antelmintik etkiye sahiptir. Ek olarak, vücudumuzun parazitlere karşı mücadelede ihtiyaç duyduğu bir takım ek özelliklere sahiptir: choleretic, antispazmodik, antibakteriyel, anti-inflamatuar. Sakız ve flavonoid bileşikleri detoksifikasyon sağlamaya yardımcı olur. Bu şifalı zehir, helmintler veya mikroplar olsun, "davetsiz misafirleri" etkili bir şekilde uzaklaştırır. Resmi tıp tarafından solucanlara karşı oldukça etkili olduğu iyi araştırılmış ve kabul edilmiştir.

ökseotu.Meşe ve diğer ağaçların gövdelerini parazitleyen zehirli bir bitki. Toksik maddeler nedeniyle (alkaloid viskotoksin içerir), özellikle ökse otunun yuvarlak solucanlara (pinworms, ascaris) karşı yaygın olarak kullanılması parazitlerin hayatta kalması için elverişsiz koşullar yaratır.

Pelin.Ana bileşenleri thujone ve chamazulene olan karmaşık bir bileşime sahip benzersiz bir uçucu yağ içerir. Sadece helmintler tarafından değil, aynı zamanda en basit mikroorganizmalar tarafından da tolere edilmeyen güçlü acılık. solucan otu ile birlikte, pelin safra, pankreas ve mide sularının salgılanmasını uyarır, vücudu aktif olarak kendini arındırmaya ve dezenfekte etmeye zorlar.

Kekik.Şerit ve yuvarlak solucanlar üzerinde zararlı etkisi olan timol (uçucu yağın bir bileşeni) içerir, özellikle kırbaç ve kancalı kurtlar gibi helmintlere karşı mücadelede önerilir.

Kırlangıçotu.Bütün bir alkaloid kompleksi içerir (yaklaşık 20! ). Hepsinin parazitler, solucanlar, bulaşıcı ajanlar üzerinde farklı etkileri vardır. Özellikle kırlangıçotu özelliklerini giardiasis, mantar ve viral enfeksiyonlar (papillom, kondilom, siğillerde deri döküntülerine neden olan papilloma virüsü) ile ilgili olarak güçlü bir şekilde gösterir.

Ledum.Zehirli bitki. Esas olarak seskiterpen alkollerden oluşan benzersiz bir uçucu yağ içerir ve güçlü bir bakterisit ve hatta böcek öldürücü madde olarak kabul edilir. Yabani biberiyenin rolünü, fırsatçı bakteri florasıyla mücadelede bir araç olarak görüyorum. Örneğin, bir kişiyle yan yana yaşayan Staphylococcus aureus veya diğer koklar.

agrimoni.Vücudun aktif detoksifikasyonunu ve helmintlerden etkilenen bağırsak duvarlarının iyileşmesini sağlamak için bağırsaklar, karaciğer, böbrekler üzerinde karmaşık bir iyileştirici etkiye sahiptir.

KantaronSadece cinsel olarak olgunlaşmış helmintler üzerinde değil aynı zamanda larvaları üzerinde de zararlı etkiye sahip olan acı glikozitler ve alkaloidler içerir.

Karahindiba.Karaciğerin parazitlerin bozunma ürünlerini tahliye etmesine yardımcı olur. Kabızlığı önler.

Hint kamışı kökleri, elecampane.Uçucu yağlar, acılık ve tanenler içerir. Solucanları karaciğerden atarlar, gastrointestinal sistemin işleyişini iyileştirir ve bakteriyel enfeksiyonlarla savaşırlar.

Knotweed (kuş yaylası).İdrar söktürücü ve hafif müshil etkisi, vücudun temizleme fonksiyonlarını destekler.

Eczane papatya çiçekleri, okaliptüs yaprakları- antibakteriyel ve antienflamatuar bileşenler.

nane, kediotu- antispazmodikler, yatıştırıcı maddeler. Bileşimin acılığını maskeleyerek tadı iyileştirir.

Cehri kabuğu.Çok hafif ama etkili bir müshil etkisi vardır. Kompozisyonun bazı bileşenlerinin (tansy, elecampane, kalamus, ökseotu) tanenlerine antagonist olarak koleksiyona eklendi. Amaç, bağırsak temizliğini (boşaltmayı) zamanında sağlamak, kabızlığı ve zehirlenmeyi önlemektir.

Otların toplanması "Gastrointestinal sistemi temizlemek için"

Hem Antiparaziter temizliğe hazırlık için hem de diğer durumlarda kullanılır - zehirlenme, kabızlık, bayram ziyafetlerinden sonra, bayramlar (büfeler) veya sadece "bir şey yanlış yendiyse".

Koleksiyona dahil edilen şifalı bitkiler, hafif bir müshil, kolleretik, iltihap önleyici, spazm önleyici, parazit önleyici ve detoksifiye edici etkiye sahiptir. Koleksiyonun tüm gastrointestinal sistem üzerinde mükemmel bir iyileştirici etkisi vardır, karaciğer fonksiyonunu iyileştirir ve gıda sindirimini iyileştirir.

KOMPOZİSYON:cehri kabuğu, kiraz erik yaprağı, nane yaprağı, melisa, çömlek otu, anaç, pelin, Kudüs enginar, keten tohumu, kimyon tohumu, papatya çiçekleri, ölümsüz.

Bu koleksiyonun bileşimini ve Antiparazitik olanı karşılaştırırsak, bazı bitkilerin (nane, cehri, pelin, papatya çiçeği) tekrarlarını görürüz. Bileşimi çok daha "yumuşak"tır, gerekirse 5 yaş üstü çocuklara Antiparaziter olarak verilebilir. Bu amaçla kekik otunu (dörtte biri) koleksiyona eklemenizi tavsiye ederim. Pelin, acı olmasına ve güçlü antelmintik özellikleriyle bilinmesine rağmen, çocuklara izin verilir. Pelin toplamanın bir parçası olan çok küçük bir parçası olan koleksiyon Antiparazit kadar acı değildir. Çocuklara gerekirse 5-7 günlük kısa kurslar halinde azaltılmış dozda verilebilir.

Koleksiyonda prebiyotik bitkilerin de olduğunu görüyoruz, yani. bağırsak mikroflorasının durumu üzerinde olumlu etkisi olan otlar - kiraz erik, yıldız, Kudüs enginar, keten. Papatya ve kimyon iltihabı ve gaz oluşumunu giderir, anaç ve limon balsamı - bağırsak spazmlarına karşı, ölümsüz safra kesesinin işleyişini iyileştirir.

Uygulamanın seyri, uygulamanın amacına bağlı olarak 1-2 haftadır.

Yeşil ceviz suyu

Yeşil ceviz suyunun ana özellikleri, yeşil cevizdeki benzersiz bir bileşik olan juglon içeriğinden kaynaklanan antiparaziter, mantar öldürücü ve antibiyotiktir. Şu anda, juglon ayrıca kanser önleyici özellikler yönünde de çalışılmaktadır.

Juglone hakkında ilginç

Ceviz ailesinin bitkileri tarafından juglon üretimi, hayatta kalmalarını sağlamak için koruyucu bir tepkidir. Birçok bitki (örneğin, şeker akçaağaç, pamuk, kara kiraz, kırmızı meşe ve diğerleri), rekabeti baskılayarak hayatta kalmalarını ve üremelerini artırmak için allelokimyasallar üretir. Nasıl!

Bir bitki kimyasal bileşiklerin üretimi ve salınımı yoluyla bir diğerini olumsuz etkilediğinde, saldırgan bitkinin allelopatik olduğu söylenir.

Basitçe söylemek gerekirse, ceviz ağaçlarının yanına çok fazla bitki dikmemek daha iyidir - ölebilirler.

Bitkilerde juglon hidroksit formundadır, ancak havaya maruz kaldığında oksitlenir ve renk değiştirir, bu nedenle depolama sırasında ceviz suyu (ve fındık-bal karışımı) koyulaşır ve kahverengi-siyah olur.

Ayrıca genç ceviz meyveleri çeşitli vitaminler ve eser elementler (A, B1, B2, B5, B6, B9, C, E, K, H, PP) içerir. İz elementler: demir, iyot, bor, çinko, bakır , manganez, flor), çok miktarda tanen ve flavonoid.

Antiparaziter programlarda kesinlikle yeşil ceviz suyu kullanıyoruz.

Çörek Otu yağı

Onlarca farklı ilacın yerini alabilecek eşsiz bir şifalı yağ.

Buradaki nokta, çörek otu yağının çok çeşitli çeşitli hastalıkların kök nedenini ortadan kaldırmaya yardımcı olmasıdır. Mantarlara, solucanlara, protozoa mikroorganizmalarına karşı savaşır - herhangi bir kişinin vücudunda kaçınılmaz olarak bulunan ve birçok hastalığa neden olan patojenik flora - anemi, dermatit, onkoloji . . .

Siyah kimyonun antiprotozoal ve antelmintik özellikleri, bileşimindeki birkaç maddenin aynı anda benzersiz kombinasyonu ile ilişkilidir, bunların başlıcaları şunlardır:

 • Alkaloidler (nigellisin, nigellidin, nigellitsin).Parazitin vücudunun ölümüne yol açarak metabolik süreçleri ciddi şekilde rahatsız etmesine neden olur.
 • Saponinler.Candida mantarı, kokkal mikrop grubu, en basit tek hücreli organizmalar ve helmintler üzerinde iç karartıcı bir etkiye sahiptirler. Ayrıca parazitlerin konakçılarını zehirlediği toksinlerin vücutlarını temizlemeye yardımcı olurlar.

Alkoller.Triterpen alkol Taraxerol, özellikle sarkom ve meme kanserinde belirgin antikanser aktivitesi sergiler; antimikrobiyal etkiye sahiptir.

 • Timol.Güçlü antihelmintik etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Solucanların felce uğramasına neden olur ve bunun sonucunda ölürler. Ayrıca, madde antiseptik ve yenileyici özelliklere sahiptir ve bağırsak mukozasının parazit hasarından kurtulmasına yardımcı olur.
 • Sineol.Yumurtalarının çözülmesine neden olan bir antihelmintik ajan.
 • Thuillon.Helmintlerin sinir sisteminde felce ve ciddi rahatsızlıklara neden olur ve bunun sonucunda ölürler.
 • Tanenler.Etkileri altında, solucanların koruyucu kabuğu incelir, çünkü solucanı sindirim enzimlerinin etkilerinden koruma yeteneğini kaybeder. Ek olarak, bazı zararlılarda bu maddeler, parazitin ölümünün hızla meydana geldiği enerji üretiminin ihlaline neden olur;
 • Uçucu yağlargenellikle parazitlere karşı dayanılmazdır ve metabolik bozukluklar nedeniyle ölümlerine neden olur.

Siyah kimyon yağı, şifalı otlar ve diğer müstahzarlarla ideal bir şekilde birleştirilir.

Fito fitiller Antiparaziter

Bağırsak, rektum, karaciğerin parazit istilaları için ve ayrıca vücudu temizlemek için karmaşık programlarda fitoterapi planlarının gerekli bir bileşeni.

Kompozisyon: kakao yağı, propolis, çörek otu yağı, ceviz yağı, papatya özleri, pelin, nergis, karanfil esansiyel yağları, pelin, mazı.

Kakao yağıideal bir fitil bazıdır. Yumuşatıcı, besleyici, nemlendirici, koruyucu, tonik ve yenileyici özellikler sergiler, enfeksiyonların yayılmasını önler ve hipoalerjeniktir. Esansiyel asitler ve E vitamini kompleksi içerir, cilt ile temas ettiğinde hızla erir ve emilir, tüm aktif maddeleri dokunun derinliklerine taşır.

Benzersizsiyah kimyon ve ceviz yağlarıgenel kan dolaşımı yoluyla hareket eden gastrointestinal sistem, karaciğer ve diğer organlar ve sistemler alanında güçlü bir antiparaziter etkiye sahiptir.

propolis- güçlü bir antiseptik.

Karanfil, pelin ve batı mazı esansiyel yağlarıPinworms, yuvarlak solucanlar, giardiasis, opisthorchiasis ile enfeksiyon için bir dizi parazitik mikroorganizma, çeşitli helmint türleri üzerinde zararlı etki kullanılır.

Uçucu yağların ve bitki özlerinin bileşimi ayrıca streptokoklara, maya mikroflorasına karşı aktiftir, gastrointestinal sistem ve genitoüriner sistemde anti-inflamatuar ve güçlü iyileştirici etkiye sahiptir.

Fito mumlar 2 yaşından büyük çocuklar tarafından kullanılabilir. Bitkisel fitiller, bitkilerin dahili alımı ile birlikte kapsamlı Antiparaziter programına dahil edilmiştir.

Bu nedenle, aşağıdaki otlar ve müstahzarlar yetişkinler için Antiparaziter bitki kompleksine dahil edilir ve şemaya göre kullanılır:

 1. Otların toplanması "Gastrointestinal sistemi temizlemek için"1 hafta içilir, paket üzerindeki talimatlara göre demlenir: 1Koleksiyondan bir çorba kaşığı iki bardak kaynar su ile demleyin, 30 dakika bekletin, süzün. Gün boyunca öğünler arasında porsiyonlar halinde içilir.
 2. "Antiparaziter" otlar topluluğu2 hafta boyunca içilir (ilk koleksiyonun haftalık alımının bitiminden sonra). Paket üzerinde belirtilen tarife göre demleyin: Yetişkinler: Koleksiyondan 1 yemek kaşığı 1 bardak (200 ml) kaynar su ile demleyin. 7-14 yaş arası çocuklar için 1 bardak kaynar su için 1 çay kaşığı koleksiyon No. 40 alın. 30 dakika ısrar edin. Gerginlik. Sabah ve akşam 10-15 gün boyunca 1 bardak infüzyon için (yani sabah 1 bardak, sonra akşam 1 bardak için).
 3. Yeşil ceviz suyuYukarıdaki bitkisel koleksiyonların arka planına karşı 1 ay boyunca yemeklerden 20-30 dakika önce günde 3 kez 100 ml su başına 20 damla alın.
 4. Kabak Yağı Balsamı ve Çörek Otu Yağı(1 ay boyunca ara vermeden, her seferinde 1 hafta dönüşümlü olarak için, yani her yağı 2 kez tekrarlayın). Yağların Dozu: Yemek sırasında (yemekle karıştırarak) günde 3 defa 1 tatlı kaşığı (6 ml) balkabağı yağı balsamı alınız. Yetişkinler için 1 tatlı kaşığı (4 ml) çörek otu yağı, 6-12 yaş arası çocuklar için yarım tatlı kaşığı (2 ml) günde bir kez öğünlerde (yemekle karıştırarak) alınız. Yağların etkisi: parazit önleyici, hafif müshil, kolleretik, hepatoprotektif.
 5. fito mumlarŞemaya göre geceyi makattan geçirin: 10 gün için ayarlayın, 10 gün ara verin, sonra 10 gün için tekrar ayarlayın.
 6. Beyaz kil ve iğne yapraklı özü1 ay boyunca kesintisiz olarak, 1 haftalık girişte dönüşümlü olarak içecek, yani. her ilacı 2 kez tekrarlayın.

Beyaz kil çözeltisi, yemeklerden 1 saat önce günde 3 kez 100 ml (yarım bardak) suya küçük bir slayt ile 1 dolu çay kaşığı kil oranında yapılmalıdır. Beyaz kil bir adsorbandır, zehirlenmeyi önlemek için herhangi bir temizleme programıyla kil çözeltisi alırız.

iğne yapraklı özü1 çay kaşığı (4 ml) ekstraktı 1 bardak su içinde günde 3 defa öğün aralarında alınız. Zehirlenmeyi önlemek ve bağışıklık sistemini güçlü bir şekilde güçlendirmek için bu komplekse iğne yapraklı özü dahildir.

Temizlik kursu 1 ay sürecektir.