İnsan vücudundaki parazitler için halk ilaçları

Parazit solucanlar ve larvaları ile insan enfeksiyonu herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir. Helmintlerin hayati aktivitesinin olumsuz etkisi, enfekte olmuş çeşitli sistem ve organların çalışmalarında genel zehirlenme ve arızalara yol açar. Bu nedenle, işgalin ilk işaretinde, davetsiz "misafirleri" kovmak için acil önlemler alınmalıdır. Bu konuda, bir doktor tarafından reçete edilen özel ilaçlar ve toksik ilaçların ortaya çıkmasından çok önce bu görevle başarılı bir şekilde başa çıkan insan vücudundaki parazitler için halk ilaçları bize yardımcı olacaktır.

İnsan vücuduna girebilen parazit solucan

İnsan vücudundaki solucanlar için halk ilaçları

Anneannelerimizin kullandığı tüm antelmintik tarifler, şifalı otlar ve doğal ürünlerin parazitlerin hayati fonksiyonlarını engelleme yeteneğine dayanmaktadır. Ek olarak, solucanları vücuttan doğal bir şekilde hızla çıkarabilir ve hasarlı insan karaciğer dokusunu iyi bir şekilde geri yükleyebilirler.

Pancar şurubu ile helmintlerin tedavisi

3-4 adet genç pancarı soyun ve ince bir rende üzerine rendeleyin. Püreye 2 yemek kaşığı ekleyin. kaşık çavdar unu ve bir pound toz şeker. Karışımı büyük, temiz bir kavanoza aktarın ve 2 gün bekletin, ara sıra tahta bir spatula ile karıştırın.

Antiparaziter şurup yapmak için rendelenmiş pancar

Üçüncü gün kaba 1 litre soğuk kaynamış su ekleyin ve 500 gr şeker daha ekleyin. Tüm bileşenler eriyene kadar iyice karıştırın, süzün. Günde 3-4 kez tam bir çorba kaşığı pancar şurubu alın.

Önemli! Bu tarif, yüksek kan şekeri ve gastrointestinal sistemin bazı patolojileri olan kişiler için uygun değildir. Bu tür hastaların başka bir geleneksel tıp yöntemini seçmeleri daha iyidir.

Sarımsak - solucanlara karşı mücadelede etkili bir yardımcı

Alışılmış ve herkes tarafından sevilen sarımsak, yemeklerimizi daha aromatik ve baharatlı hale getirebilecek mükemmel tat özelliklerine sahip değildir. Bu basit sebze, parazitlerden kurtulmak için bilinen bir çaredir. Sarımsağa güçlü antibakteriyel ve antihelmintik özellikler veren benzersiz amino asit alliini içerir.

sarımsak infüzyonu

Sabahları bir sarımsak infüzyonu hazırlayın - 2-3 büyük dilim taze sebzeyi ince doğrayın ve 50-70 ml'lik bir hacimde soğutulmuş kaynamış su dökün. Çözeltiyi gün boyunca demlenmeye bırakın ve yatmadan önce bir bardak sade temiz su ile ağızdan alın.

Doğranmış sarımsak - parazitleri ortadan kaldıran bir infüzyonun temeli

Aynı zamanda, sarımsağı infüzyondan çıkarmayın, çiğnemeden yutun. Önerilen kabul süresi 3 günden fazla değildir. Etkiyi pekiştirmek için bir hafta sonra tedaviyi tekrarlayın.

Alkollü sarımsak tentürü

Bir yetişkinde solucan enfeksiyonu meydana gelirse, sarımsak üzerinde alkol tentürü ile tedavi edilmeye çalışabilirsiniz. Basitçe yapılır: soyulmuş 10 karanfil bıçağın düz tarafıyla ezin ve 400 ml saf alkol veya votka dökün.

Çözeltiyi içeren kavanozu karanlık bir yere koyun ve ara sıra sallayarak bir hafta demlendirin. Yanan sebzenin kalıntılarını temizleyerek bitmiş ilacı süzün. Yemeklerden önce 20-25 damla alın. Bu yöntemle birlikte vücudun parazitlerden tamamen temizlenmesine yardımcı olacak müshillerin kullanılması tavsiye edilir.

Parazitleri gidermek için sarımsak yağı

Bir kıyma makinesinden bir kilogram soyulmuş sarımsak kaydırın. Elde edilen kütleyi kapalı bir kaba aktarın ve bir buçuk saat karanlık bir yere koyun. Bu süre zarfında sarımsak, dibe çökecek olan suyu verecektir. Yulaf ezmesinin üst tabakasını çıkarın ve kalanını bir litre rafine bitkisel yağ ile doldurun. Karıştırın ve oda sıcaklığının hemen altındaki bir sıcaklıkta 14 gün daha bırakın.

Sarımsak yağı - helmintlere karşı mücadelede halk ilacı

Gerekli sürenin sonunda elde edilen karışımı tülbentten süzün. Bitmiş ürün şu şekilde kullanılmalıdır - bir yemek kaşığı sarımsak yağını ağzınıza koyun ve yutmadan eritin. Tükürüğün etkisi altında karışım kalınlaşacak ve ardından tekrar sıvı hale dönecektir. Şu anda (prosedür başladıktan yaklaşık 10 dakika sonra) tükürmeniz gerekir. Bu yöntemi günde en az 4-5 kez kullanın. Ayrıca sarımsak yağı ağızdan tüketilebilir - her öğünde bir çorba kaşığı.

Önemli! Yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında sarımsağın antibakteriyel özellikleri azalır, bu nedenle bu sebze ısıl işleme tabi tutulmamalıdır.

Bitkilerle parazitlerden kurtulmak

Deneyimli bitki uzmanları, solucanlardan kurtulmak için keskin, baharatlı veya acı bir tada sahip otları kullanmanızı önerir. İnsan vücudunda bulunmaları nedeniyle, parazitlerin yaşayan bireylerinin larvalarla birlikte çoğalmayı bırakıp öldüğü bir ortam oluşur.

Helmintlerden çok bileşenli bitki çayı

Helmintleri yok etmeye yardımcı olan koleksiyonun bileşimi (tenya gibi tehlikeli bir parazit dahil), şunları içerir:

  • nane;
  • adaçayı;
  • Kediotu kökü;
  • solucan otu çiçekleri;
  • cehri kabuğu;
  • havuç tohumları.
Vücuttaki parazitleri yok eden bitkisel koleksiyon

Tüm bitkisel malzemeleri eşit parçalarda karıştırın (biraz daha havuç çekirdeği alabilirsiniz) ve genellikle çay demleme yaptığınız gibi demleyin - 500 ml sıvı başına 2 tablo. kuru hammadde kaşıkları. 3 gün boyunca sabah ve akşam yemeklerden yarım saat önce bitkisel bir içecek alın.

Parazit karşıtı ücretler için tarifler

İyi antelmintik özelliklere sahip şifalı bitkilerin karışımından yapılan içecekler:

  • elecampane, sarı kantaron, okaliptüs, solucan otu, kekik, kantaron - her bir bileşenden 50 g alın ve karışımı bir litre sıcak suda ısrar edin. Filtreleyin, yemeklerden önce günde iki kez için;
  • kekik, ardıç meyveleri, bahçe marigoldları, karahindiba kökü, söğüt kabuğu - eşit parçalarda karıştırın ve bir kaynatma veya infüzyon hazırlamak için kullanın (bir bardak kaynar suda bir çorba kaşığı bitki);
  • hop konileri, knotweed, papatya, Çernobil, ölümsüz, kediotu kökü - doğrayın, bir su banyosunda 15 dakika kaynatın ve gün boyunca yarım bardak için.

Vücudu soda lavmanı ile temizlemek

Bir yemek kaşığı karbonatı 1500 ml sıcak su ile karıştırın, önce 1-2 gün boyunca savunulması gerekir. Tamamen eriyene kadar karıştırın. Sıvıyı 38-40 °C sıcaklığa soğutun. Esmarch'ın kupasını kullanarak soda solüsyonunu rektuma girin ve solüsyonu en az yarım saat vücutta tutmaya çalışın. Prosedürü her gün tekrarlayın. Tedavinin seyri 10 lavmandır.

Önemli! İnsan vücudundaki parazitler için herhangi bir halk ilacının bireysel kontrendikasyonları olabilir. Bu nedenle, kendi kendine tedaviye başlamadan önce, alerjik reaksiyona veya diğer yan etkilere neden olmamak için bir uzmana danışmak gerekir.