Solucanlar için etkili halk ilaçları

insan mikropları ve solucanları nasıl yok edilir

Parazitler her gün bize saldırır; kötü işlenmiş gıdalar, toprak ve birçok hayvan onlardan etkilenir. Helmint yumurtaları, aşırı koşullara (yüksek nem, asitlik, sıcaklık değişiklikleri) dayanarak vücuda kolayca girer. Bazen bir kişi tüm hayatı boyunca yaşar ve analiz için dışkı bağışlayana kadar parazitlerin akciğerlerinde, böbreklerinde, karaciğerinde, bağırsaklarında veya diğer yumuşak dokularında yaşadığından şüphelenmez, şüpheli semptomlara dikkat etmez veya "davetsiz misafirleri" fark etmez. " bağırsak hareketleri sırasında . . . Bu yazımızda, solucanları sadece yok etmekle kalmayıp aynı zamanda vücuttan uzaklaştıran solucanlar için halk ilaçlarını sizlerle paylaşacağız.

Solucan istilasının belirtileri

 • Anüste kaşıntı, genellikle gece veya sabahın erken saatlerinde.
 • Anüs çevresindeki tahriş, uyku bozukluklarına, sinirliliğe ve uyuşukluğa neden olabilir.
 • İştah kaybı.
 • Dışkıda veya anüs çevresinde parazitlerin varlığı.
 • Zayıflık ve kötü sağlık.
 • Şişmiş bir karın, çoğu zaman ağrılıdır.
 • Kilo kaybı.
 • Vajinadaki solucanların varlığı, kaşıntı ve akıntı görünümü.
 • Kusma ve ishal.
 • Öksürük ve ateş.

Solucan enfeksiyonunu önlemek için kişisel hijyen kurallarına dikkatle uyulması önerilir: tuvaleti kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın, yıkanmamış ellerle yüzünüze ve ağzınıza dokunmayın, kötü işlenmiş yiyecekler yemeyin, su içmeyin. şüpheli kaynaklardan tırnaklarınızı temiz tutun, toprak ve su parazitlerinin bulaştığı yerlerde çıplak ayakla dolaşmayın, bağışıklık sistemini destekleyin, evcil hayvanlara ve aile bireylerine antelmintik vermeyi unutmayın (önleme için 6-8 ayda bir).

Sarımsak

Sarımsak, her türlü bağırsak solucanıyla savaşmaya yardımcı olabilecek popüler bir parazit önleyici besindir. Taze meyveler, solucanlarla savaşan kükürt içeren amino asitler açısından zengindir. Ayrıca sarımsak antibakteriyel, antiseptik ve antifungal etkilere sahiptir.

parazitleri gidermek için sarımsak

Solucanların halk ilaçları ile tedavisi:

 • Her gün (bir hafta boyunca) aç karnına üç diş çiğ sarımsak yiyin. Bu, her tür bağırsak solucanından kurtulmanın en kolay yollarından biridir.
 • Alternatif olarak, iki diş kıyılmış sarımsağı yarım bardak sütte kaynatıp aç karnına içebilirsiniz. Bu prosedür en az 5-7 gün yapılmalıdır.
 • Özellikle Amerika ve Avrupa sakinleri arasında popüler olan solucanlar için bir başka evrensel halk ilacı, sarımsak ve yaban turpu bazlı alkollü bir tentür kullanılmasıdır.

kabak çekirdeği

Solucanlar için bir başka etkili halk ilacı, kabak çekirdeği kullanmaktır. Bu bitkinin tohumları parazitleri felç eder. Bu onların bağırsak duvarına yapışmasını engeller ve kısa sürede vücuttan güvenli bir şekilde doğal bir şekilde atılırlar. Solucanların balkabağı kullanarak halk ilaçları ile tedavisi, parazitlerin ayrışması sırasında salınan toksinlerle vücudun kirlenme riskini azaltır:

 • Üç bardak kaynar suya iki yemek kaşığı soyulmuş ve ezilmiş kabak çekirdeği ekleyin. Çekirdekleri 30 dakika bekletin. Et suyunu soğuk iç. Sadece balkabağı içeceği ile tedavi edilmek daha az etkili olmayacaktır: tüm işlemlere başlamadan önce birkaç gün kuru erik ile soyun.
 • Bir yemek kaşığı kavrulmuş ve ezilmiş kabak çekirdeğini eşit miktarda bal ile karıştırın. Bu karışımı bir hafta boyunca her sabah aç karnına yiyin. Daha sonra kahvaltınıza muz, kivi veya pancar gibi müshil gıdaları ekleyin.

Adaçayı

Halk ilaçları ile solucanlardan nasıl kurtulacağınızı bilmek istiyorsanız, o zaman şifalı bitkilerden yardım istemekten çekinmeyin. Pelin parazit enfeksiyonlarının ortadan kaldırılmasında etkili olduğu kanıtlanmıştır, ancak bu bitki ile uzun süre tedavi edilmesi önerilmez.

parazitlerden pelin
 • Pelin tohumlarından yapılan çay, tenyalar ve yuvarlak solucanlar için yaygın bir çare olarak kullanılır.
 • 1-2 çay kaşığı kaynar su dökerek ve 30 dakika demlenerek kuru otlardan bir kaynatma hazırlayın. İçecek 0, 5 bardak için günde iki kez içilmelidir. Tedavi süresi 7-10 gündür.
 • 100 gram kuru otu alın, un elde edene kadar bir kahve değirmeni içinde öğütün. Günde üç kez, tercihen aç karnına, yemeklerden yarım saat önce 1 çay kaşığı öğütülmüş pelin yiyin. Tedavi süresi 20-30 gündür. Şu anda bir diyet uygulamak en iyisidir - yağlı, tuzlu, baharatlı, karbonatlı veya tatlı hiçbir şey yemeyin.

Havuç

Havuç, parazitlerin büyümesine direnmeyi mümkün kılan güçlü bir doğal antioksidan olan A vitamini ve beta-karoten bakımından zengindir. Bal ile karıştırılmış taze sıkılmış meyve suyu, ascaris için iyi bir çözümdür:

 • Sabah ve akşam yemekle birlikte 1/3 bardak için. Sebzeleri, etleri veya balıkları kötü bir şekilde işleseniz bile, ballı havuç suyu, mideye girme aşamasında bile helmint yumurtalarını yok etmeye yardımcı olacaktır.

Ananas ve papaya

Bu iki tropikal meyve genellikle solucanlar ve parazitler için halk ilacı olarak kullanılır. Ananas geleneksel olarak idrar söktürücü olarak ve hazımsızlık semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Tenyaları yok eden bromelainler olarak bilinen enzimler içerir. Papaya da geleneksel bir sindirim maddesidir. Bu egzotik meyve enzimler içerir - papayotin ve papain:

 • Tenyalardan kurtulmak için diyetinizi üç gün boyunca sürdürmeniz önerilir. Ananas taze yenmelidir.
 • Papaya, tenya gibi bağırsak parazitleriyle mücadelede mükemmeldir. Ananas gibi bu meyve çiğ olarak yenir. Bununla birlikte, parazitleri vücuttan uzaklaştırmak için, tenyalar ve diğer solucanlar daha tatlı bir ortamı tercih ettiğinden, şekeri (hem saf hem de işlenmiş) diyetinizden çıkarmaya değer. Bu yüzden olgunlaşmamış papaya yemek en iyisidir.

Zerdeçal

Halk ilaçları ile solucanlar nasıl kaldırılır? Popüler baharat zerdeçal bu soruyu cevaplamaya yardımcı olacaktır. Doğal bir antiseptiktir ve her türlü solucanın vücudunu temizlemeye yardımcı olur.

parazitlerin vücudunu temizlemek için baharatlar

Sadece bir kaşık öğütülmüş zerdeçal ile karıştırılmış bir bardak ılık su için. Bu prosedürü günde bir kez yapın (beş gün içinde). Parazitleri vücuttan atmak için fermente süt ürünlerine baharat ekleyin.

Hindistan cevizi

Hindistan cevizi, onu solucanlar için etkili bir halk ilacı haline getiren çok güçlü antiparaziter özelliklere sahiptir. Sadece posa değil, tereyağı ve süt de kullanabilirsiniz. Ek olarak, solucanlar için böyle bir halk ilacı çocuklar için uygundur:

 • Hamuru çıkarın ve bir karıştırıcıda doğrayın. İster kendiniz yiyin ister bebeğinize kahvaltıyla birlikte günde 1 yemek kaşığı verin. Tedavi ve önleme süresi, ilk sonuçların ortaya çıkmasından bir hafta öncedir.
 • Hindistan cevizi yağı, parazitlerden kurtulmaya yardımcı olan trigliseritleri içerir. Ek olarak, bağışıklığı arttırır ve helmintlerle yeniden enfeksiyonu önler. Bir hafta boyunca her sabah 4-6 çay kaşığı hindistancevizi yağı için. Cevizden çıkarılan gerçek ürünün sertleşip beyazlaştığını ve kullanımdan önce ılık bir odada su banyosunda veya mikrodalga fırında eritilmesi gerektiğini lütfen unutmayın.

Karanfil

Solucanlar için bir başka en iyi halk ilacı karanfildir. Bu baharatın kendine özgü bir tadı ve herkesin sevemeyeceği en parlak aroması vardır. Ancak parazitlerin yumurtalarını yok eden ve gelecekteki istilaları önleyen karanfildir:

 • Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı karanfil dökün, et suyunu 20 dakika demleyin ve hafifçe soğumaya bırakın. Solucanlardan kurtulmak için bu içeceği haftada üç kez için.
parazitler için karanfil

Karanfil sıtma, tüberküloz, kolera, uyuz, stafilokok, streptokok, Candida mantarlarını öldürmede son derece etkilidir. Bu baharatı siyah ceviz kabuğu ve pelin ile kullanmak en iyisidir.

granat

Yüzyıllarca süren araştırmalar sayesinde, insanlık halk ilaçları ile solucanları nasıl çıkaracağını biliyor. Nar, sadece çekirdeklerin değil, aynı zamanda çiçeklerin, kabuğun, yaprakların, gövdenin de değerlendiği eşsiz bir bitkidir. Bitkinin tüm bileşenleri parazitlerle etkin bir şekilde savaşır:

 • Yedi gün boyunca her gün sabah erkenden bir olgun nar yiyin.
 • Bir bardak kaynar suya, boyutu 8 santimetreyi geçmeyen bir parça nar kabuğu ekleyin. Et suyunu yarım saat ısrar edin ve sonra soğuyana kadar bekleyin. Bitmiş içeceği günde 3 kez içmeniz ve yatmadan önce 2-3 muz yemeniz gerekir. Bir hafta içinde, ilk olumlu sonucu fark edeceksiniz.

Bambu

Görünen o ki, güzel ve sevimli pandalar dışında kimse yemek için bambu kullanmıyor. Ancak bu bitkinin yaprakları, parazitlerin korktuğu uçucu bileşenler açısından zengindir. Evde solucanlar için bu halk ilacı hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey, bambu yaprakları hazırlamaktır:

 • Üzerlerine az miktarda kaynar su dökün, 30-40 dakika demlenmesine izin verin. Beklenen sonucu görmek için hazır suyu 1-2 hafta boyunca için.

salatalık tohumları

Salatalık tohumları uzun zamandır solucanlar için halk ilacı olarak kullanılmaktadır. Bir kişinin sindirim sisteminden parazitleri giderecek daha uygun bir ilaç bulması zordur. Tenyalarla savaşmak için taze sebzeler yerine kuru tohum tozu kullanır. Ancak vücudunuzda parazit olmasa da önlem olarak tüketilebilir.

Bunun nedeni, salatalıkların enzimlerle yüklü olmasıdır. Normal bir salatalık (tercihen olgun veya olgunlaşmış) alabilir, posayı tohumlarla dikkatlice çıkarın, kurutun ve doğrayın. Ayrıca çiğ halde, smoothie'lere ekleyin veya aç karnına yiyin.

Zencefil

Polipeptit zerdeçal sadece zerdeçalda değil, zencefilde de bulunur. Bu iki kök sadece görünüşte değil, aynı zamanda faydalı özelliklerinde de benzerdir. Zencefil, sindirim sisteminin işleyişini iyileştirir, aşırı miktarda parazitin neden olduğu mide bulantısı ve gaz oluşumuyla savaşır.

Taze zencefil, yeşil zencefil ve kuru öğütülmüş zencefil kullanın. Her durumda, bu kök sebze, parazitleri öldüren ve vücudumuzu yeniden enfeksiyondan koruyan mide asidi üretimini artıracaktır:

 • Zencefil kökünü soyup akan suda duruladıktan sonra küçük parçalar halinde kesin. Sıcak suya dökün ve yarım saat demlenmesine izin verin. Bu içeceği günde iki kez alın (tercihen yemekle birlikte).
 • Taze zencefili rendeleyin veya bir blender ile doğrayın. Bal ile karıştırın. Çaya ekleyin veya günde bir çay kaşığı yiyin, iyice çiğneyin ve biraz su için.
 • Parazitlerden kurtulmak için yulaf lapası, çay, meyve içeceği, kokteyl veya diğer yemeklere toz zencefil ekleyin.

kırmızı biber

Acı biber güçlü bir mantar önleyici ilaçtır ve uzun zamandır yetişkinlerde solucanlar için etkili bir halk ilacı olarak kullanılmaktadır. Bitkinin keskin kokulu meyveleri parazitleri ve küfleri öldürme özelliğine sahiptir. Bulaşıklara az miktarda biber ekleseniz bile kan dolaşımını artırabilir, diğer solucan önleyici ajanların etkinliğini artırabilirsiniz. Ancak, saf haliyle yemek kesinlikle yasaktır!

parazitleri gidermek için biber

Parazitlerden kurtulmak isteyenler için harika bir tarif: Filizlenmiş kabak çekirdeklerini alın, içine biraz zencefil parçaları ve bir tutam acı biber ekleyin. İyice karıştırın ve yemeklerden önce her biri 1 çay kaşığı yiyin.

Siyah ceviz

Parazit önleyici ajan olarak ceviz içi değil, vücut kullanılır. Her şey kullanılır - hem yeşil hem de siyah kabuklar. Kurutulmuş ve öğütülmüş siyah ceviz kabukları, organik iyot olan tanen ve alkaloid juglandin içerir.

parazitlerden yeşil ceviz

Siyah ceviz, yüzyıllardır, saçkıranlara neden olan parazitler de dahil olmak üzere çok sayıda solucanın vücudundan kurtulmak için kullanılmıştır. Fındık kanı oksijenle doyurur ve bu da parazitleri öldürmeye yardımcı olur. Siyah ceviz, tenya, kıl kurdu, Candida ve sıtmaya karşı çok etkilidir. Ayrıca kan şekeri seviyelerini düşürebilir ve toksinleri vücuttan atabilir.

Ceviz bölmelerini ve kabuklarını alın. Bir çekiç veya harçla öğütün. Votka ile doldurun, kapağı sıkıca kapatın ve 2-4 hafta boyunca karanlık bir yere koyun. Tentürü günde üç kez, 1 çay kaşığı almanız önerilir.

Kekik

Kekik (kekik), timus bezini uyarabilen eşsiz bir bitkidir. Vücudun doğal savunma sistemini uyandırarak parazitlerin büyümesini engeller. Kekik, bağırsak mikroorganizmalarını yok ederek çalışır. Kekik antibakteriyel doğal bir ilaçtır:

 • Kekik çayını üzerine sıcak su döküp birkaç dakika demleyerek için. Biraz zencefil, karanfil veya bal ekleyebilirsiniz.
 • Kekik ve votka tentürü yapın. Herhangi bir eczaneden satın alabilir veya evde kendiniz yapabilirsiniz.

Kekik yağı

Vücudumuza içten dışa zarar veren serbest radikalleri ehlileştiren, antioksidan bakımından zengin doğal bir ilaçtır. Antiparaziter, antifungal, antiviral ve antibakteriyeldir. Kekik yağı şu şekilde çalışır: gastrointestinal sisteme girerek patojenik mikroorganizmaları ortadan kaldırır, pozitif mikrofloranın gelişimi için daha uygun bir ortam yaratır.

 • Sabahları bir çay kaşığı iç. Tedavi süresi 7 gündür.
 • Parazitleri temizlemeye yardımcı olmak için salatalara ve atıştırmalıklara kekik yağı ekleyin.

Meyan kökü

Bu bitki uzun zamandır gastrointestinal sistem hastalıklarına karşı bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Meyan kökü, bağışıklık güçlendirici ve anti-inflamatuar özellikleri ile iyi bilinir. Bu bitkinin bağırsaklar üzerinde vücudun parazitleri dışarı atmasına yardımcı olan müshil etkisi vardır. Organ solucanlardan etkilenirse meyan kökü karaciğeri de temizleyebilir.

solucanlar için meyan kökü

Sabahları 1-2 çay kaşığı içerek meyan kökü tentürü kullanın.

Solucanlara karşı diğer bitkiler

Dulavratotu, antik Yunanistan'dan beri sindirim toniği olarak kullanılmaktadır. Parazitleri sindirim sisteminden çıkarmaya yardımcı olacak bu bitkidir. Ek olarak, dulavratotu midedeki ağrıyı azaltacak, iltihabı hafifletecektir.

Bu bitki ile birlikte hatmi kullanılır - sindirim sisteminin mukoza zarı üzerinde sakinleştirici etkisi olan bir bitki. Hortumla organ duvarlarına tutunan parazitlerin uzaklaştırılmasından sonra kullanılması tavsiye edilir. Bu görev, akşamları yatmadan önce çaya eklenen sıradan eczane papatyası tarafından da yapılabilir.

Solucanların evde halk ilaçları ile tedavisi size fazla zaman almayacak. Gerekli olan tek şey önerilen seçenekleri dikkatlice incelemek, uygun olanı seçmek ve bir diyet izlemeniz, ellerinizi ve sebzelerinizi iyice yıkamanız, gıdaları, özellikle et, yumurta, sütü işlemeniz gerektiğini unutmayın.