Vücuttaki parazitlerin varlığı nasıl belirlenir

Parazitler vücudunuzdaki besinleri kullanır.insan vücudundaki parazitlerBir enfeksiyonu tespit etmek kolay değildir, çünkü semptomlar herhangi bir rahatsızlığa atfedilebilecek kadar tipiktir. İnsanlarda en yaygın parazitler kıl kurdu, yuvarlak kurt ve tenyadır. İnsan, parazitlere yiyecek sağlayan ev sahibidir. Parazitler oldukça tehlikelidir. Bakteriyel enfeksiyonlarla ilişkili konağın parankimal organlarında çeşitli hasarlara bile neden olabilirler. Parazitin insan vücudundan tedavi yöntemleri ve çıkarılması yöntemleri buna bağlı olduğundan, parazit türünü teşhis etmek çok önemlidir. Aşağıda en popüler parazit türleri bulunmaktadır.

yuvarlak kurt

Parazitlerin her birinin biraz farklı semptomları vardır. İlk olarak, yuvarlak solucanlarla ilgilenelim. Onların varlığını sandalyede görebilirsiniz. Yuvarlak kurt istilasının belirtilerini fark etmek gerçekten zordur ve bağırsak rahatsızlığı, karın ağrısı, ajitasyon, geceleri anksiyete atakları ve bazen baş dönmesi içerebilir. Parazitler için ev ilaçları, lahana turşusu suyu veya havuç suyu içmeyi içerir. Aç karnına bu meyve suyundan bir bardak için, bu çok önemlidir. Bu işe yaramazsa, herhangi bir eczaneden antihistaminikler satın almaya değer.

tenyalar

Tenya, ev sahibinin iştahını arttırır. Bu nedenle, bu parazitle enfekte olan kişilerin iştahı artar, ancak kilo almazlar, bu da tenya enfeksiyonunun en yaygın belirtisidir. Ayrıca karın ağrısı oluşur ve ishal de sık görülen bir semptom olabilir. Dışkınızı gözlemlemeye değer çünkü içinde tenyalar görebilirsiniz. Tenya kolonun iç kısmına yapışır ve ev ilaçları ile çıkarılması zordur. Bir tenyadan kurtulmak için doktorunuza görünün.

kıl kurdu

Kıl kurtlarının fark edilmesi nispeten kolaydır çünkü anüste kaşıntıya neden olurlar. Bu parazitler en çok küçük okul öncesi çocuklarda bulunur. Enfeksiyon, kıl kurdu yumurtası içeren yiyecekleri yedikten sonra ortaya çıkar. Bağırsaklardan yumurtalarını bıraktıkları anüse geçerler. Fırçalama enfeksiyonu daha da kötüleştirebilir. Aç karnına lahana turşusu suyu, kabak çekirdeği veya sarımsak içerek kıl kurtlarından kurtulmayı deneyebilirsiniz. Bu yiyeceklerin tümü çocuklar için pek hoş değildir, bu nedenle ilaç tek etkili çözüm olabilir. Kıl kurdu, ılık, sabunlu su kullandığınızda ölür. İyi hijyen, parazitlerden kurtulmanın en iyi yolu olabilir.