Parazitlerden kurtulmak için etkili halk ilaçları

Parazitlere karşı geleneksel ilaçlar zaman içinde test edilmiştir, ancak yan etkileri ve kontrendikasyonları vardır. Özel yiyeceklerin kullanılması vücudu temizler.

Halk ilaçları genellikle insan vücudunu parazitlerden kurtarmak için kullanılır. Ancak bu tedaviler klinik olarak test edilmemiştir ve yan etkilere neden olabilir. Bununla birlikte, halk ilaçları bile insan hayatını zehirleyen parazitleri vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır.

Parazitler için halk ilaçları, onları vücuttan atmaya yardımcı olacak yiyecekleri yemeyi ve böylece bağırsakları temizlemeyi içerir. Bunlar hem yiyecekleri hem de özel kimyasalları içerebilir.

vücudun parazitlerden detoksifikasyonu sırasında vejeteryan yiyecekleri

Parazitlerin vücudunu zayıflatan vejetaryen bir diyete geçilmesi tavsiye edilir. Bununla birlikte, hoş olmayan dispeptik bozukluklara yol açacağından oruç tutmanın yasak olduğunu belirtmek gerekir. İnsan vücudunu temizlemek aç bırakılmamalıdır, aksi takdirde ciddi komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

Genel öneriler

Bir kişiyi parazitlerden tedavi etmek, bir madde almayı içerir. Hem parazitin kendisini hem de ürettiği toksinleri yok etmelidir. Bununla birlikte, geleneksel tıbbın kullanımının bazı yan etkileri vardır ve bu ilacın etkisiz olması ve yenisinin kullanılması gerekmesi ihtimali vardır.

Tedavi sırasındaki yan etkiler şunları içerir:

  • tüm vücutta zayıflığın ortaya çıkması;
  • baş ağrısı ve kas ağrısı;
  • baş dönmesi.

Semptomların ortaya çıkması, parazitlerin vücuttan uzaklaştırılmasının başarılı bir şekilde ilerlediğini gösterir. Halk ilaçlarının etkinliğini azalttığı ve tedaviyi engellediği için ağrı kesiciler kullanmamalısınız.

Genel refahı iyileştirmek için doğru beslenmeye uymalı ve mümkün olduğunca çok taze meyve ve sebze tüketmelisiniz. Toksinlerin insan vücudundan uzaklaştırılması gerektiğinden, büyük miktarlarda içme suyu gereklidir.

Bazı yiyeceklere ek olarak, lavman parazitlerden kurtulmak için kullanılabilir. Antiparaziter lavmanlar solucanları öldürebilir ve aynı zamanda bağırsakları temizleyebilir. Bunlara sarımsak ve yağlar dahildir.

Zayıflamış bir vücutta, laksatifler ek olarak parazitlerin giderilmesine yardımcı olacak normal dışkı için kullanılmalıdır.

parazitlerin vücudunu temizlerken bağırsakların zayıflaması

Ancak zayıflama yoksa kullanım gerekmez. Parazitlere karşı temizlik vücudun kendisi tarafından yapılır.

Tedavi sırasında önemli bir nokta, temasla veya su veya yiyecek yoluyla bulaşabilecekleri için diğer insanlarla teması dışlamaktır. Bu nedenle, hasta için ayrı bir havlu ve çatal bıçak takımı almaya değer. İç çamaşırları ve yatak örtüleri ayrı ayrı yıkanmalı ve ardından ütüyle iyice ısıtılmalıdır. Düzenli havalandırma da gereklidir.

Parazit Temizleme Stratejisi:

  • parazitin yok edilmesi;
  • ölü artıkların ve atık ürünlerin uzaklaştırılması, bağırsak temizliği;
  • parazitlerden ciddi şekilde etkilenen bağırsak mikroflorasının restorasyonu;
  • artan bağışıklık.

Propolis

Arılar, kovandaki çatlakları kapatmak için propolis kullanırlar. İnsanlar mükemmel bakteri yok edici ve dezenfekte edici özelliklere sahip olduğunu bilirler. İnsan vücudunda propolis tüketildiğinde, parazitlere karşı antikor üretimini aktive eden özel proteinler oluşur. Propolis tedavisi, kontrendikasyonları ve yan etkileri olmaması açısından dikkat çekicidir. Vücudu solucanlara karşı propolis ile temizlemek en iyi çarelerden biridir.

Bitkiler ve baharatlarla tedavi

Bu tedaviye bitkisel ilaç adı verilir. Vücudu solucanlara karşı temizlemek, bitkilerin acı olmasına ve antiparazitik etkiye sahip acılık olmasına dayanır.

Sagebrush

Parazitlere karşı tedavi için kurutulmuş pelin çiçekleri kullanılır. Öğütülür ve şeker veya balla tüketilir. Günde 3 defa yemeklerden 2 saat önce uygulanır. Kabul süresi sadece 2 gündür. Daha sonra müshil alınmalıdır. Pelin otunun yan etkileri vardır, bu nedenle aşırı doz kusma, ishal, nöbet, akciğer ve kardiyovasküler sorunlara neden olabilir.

Solucan otu

Kurutulmuş çiçekler kullanılır. Bir çorba kaşığı çiçek 500 ml kaynar su ile doldurulur. Günde üç kez bir çorba kaşığı içinde alınır. Antiparazitik özelliklere ek olarak, solucan otu yararlı maddelere sahiptir. Hamilelik sırasında solucan otu infüzyonunun kullanımının kontrendike olduğu unutulmamalıdır.

Zencefil

parazitleri vücuttan uzaklaştırmak için zencefil

Zencefil herkes tarafından baharat olarak bilinir. Ek olarak, faydalı maddeler sindirimi iyileştirir, viral ve soğuk algınlığı, baş ağrıları için kullanılır. Parazitlerin vücuttan atılması için salatalara zencefil kökü eklenmelidir. Salatanın tadı çok değişebileceği için aşırıya kaçmayın.

Tedavi için süt veya suya eklenen kurutulmuş öğütülmüş zencefil de kullanılır. Bir hafta sabahları uygulanır.

Antiparaziter etkiye sahip bitkiler arasında siyah karanfil, kişniş, ısırgan otu bulunur. Karahindiba veya çam kozalaklarının infüzyonu mükemmel bir etkiye sahiptir.

Sarımsak ve soğan

Vücudu bu ürünlerle temizlemek mümkün olduğunca etkilidir. Onları saf haliyle kullanarak, vücutta parazitlerin görünmesini önleyebilir ve mevcut olanları ortadan kaldırabilirsiniz. Kullanımları çok hoş değilse, salatalar yapabilir, normal yiyeceklere büyük miktarlarda ekleyebilirsiniz.

Kabak çekirdeği

Yetişkinlerin günde 500 gramdan fazla kabak çekirdeği tüketmelerinin tavsiye edilmediğini bilmeye değer. Kabak çekirdeği yağının mükemmel bir etkisi vardır. İnsan vücudunu parazitlerden temizlemenin yanı sıra, genel durumu iyileştirebilir, rejenerasyonu ve iyileşmeyi artırabilir. Kabak çekirdeği yağı, her öğünden yarım saat önce bir çorba kaşığı uygulanır.

Konyak-teker karışımı

Bu yöntemin avantajı, hemen hemen hiçbir yan etkisinin olmamasıdır. Konyak bileşenlerden biri olduğu için çocuklar, hamile kadınlar ve alkolikler için kullanımı yasaktır. 50 gram konyak ve yağ karıştırıldıktan sonra sabah yemeklerden önce içilir.

parazitleri vücuttan uzaklaştırmak için konyak ve hint yağı

Tek bir kullanım etkisiz ise, vücut tamamen temizlenene kadar kullanım tekrarlanmalıdır. Mekanizma, alkolün parazitleri felç etmesi ve yağın müshil görevi görmesi ve solucanların vücuttan çıkışını hızlandırmasıdır. Bu yöntemle parazitlere karşı temizlik uzmanlar tarafından bile onaylanmıştır.

Narenciye

Turunçgilleri tedavi için kullanarak iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Kabukları, parazitlerin yaşamsal aktivitesini azaltan alkali bir ortama sahiptir. Ürünü kullanmanın bir yan etkisi, şiddetli bir alerjik reaksiyondur. Vücudu parazitlerden arındırmak için sabahları yemeklerden bir saat önce kurutulmuş veya taze kabuklar yenir. Kullanmadan önce meyveyi iyice yıkayın. Ayrıca konsantre meyve suları, tohum tozları da kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin tümü mükemmel antiparazitik özelliklere sahiptir.

Microclysters

Microclysters halk ilaçları sadece antiparazitik bir etkiye sahip değildir, aynı zamanda bağırsak mikroflorasını da geri kazandırır, kalın bağırsakta kötü huylu tümörlere karşı savaşır. Lavman uygulandıktan sonra bir süre tuvalete gitmekten kaçınmalısınız. Bu, parazitleri ve toksinlerini etkisiz hale getirmek için gereklidir. Kaşıntı, yanma gibi hoş olmayan hisler mümkündür. Zamanla kaybolacaklar.

Alternatif tedavi, insan vücudunu temizlemek için sarımsak lavmanı, keten tohumu yağı ve çay ağacı yağı kullanılmasını önerir. Lavman yatmadan önce yapılır ve tedavi etkisiz ise, bunların değiştirilmesi önerilir.

Halk ilaçları ile parazitlere karşı tedavi, zaman içinde test edilmiş etkili bir yöntemdir. Her gün yemek pişirmek için kullandığımız yiyeceklerle vücudunuzu temizleyebilirsiniz. Bu yiyecekler arasında sarımsak, soğan, turunçgiller ve zencefil bulunur. Vücudu temizleyebilecek en etkili çare kabak, özellikle tohumları ve bunlardan elde edilen yağdır.